Tofu s čiernou fazuľou

Tofu, fazuľa, rajčiny, hnedá ryža

2 osoby

Príprava: 10′
Varenie: 20′
Spolu: 30′

Stredné

Čo budeme potrebovať:

100 g tofu
200 g čiernej fazule
2 pl kokosového mlieka
1/2 konzervy paradajok vo vlastnej šťave
½ červenej cibule
2 strúčiky cesnaku
1 čl korenia garam masala
½ čl mletého chilli
Čierne korenie a morská soľ

Recept na tofu s čiernou fazuľou

Postup:

Nakrájame najemno červenú cibuľku a opečieme na olivovom oleji. Pridáme kokosové mlieko, paradajkový pretlak, korenia, soľ a premiešame. Tofu opláchneme, usušíme a nakrájame na malé kocky. Pridáme spolu s uvarenou fazuľou a miešame kým nám zmes nezhustne.
Podávame s ryžou natural, celozrnnou tortillou prípadne so žitným alebo špaldovým chlebíkom.
Recept na tofu s čiernou fazuľou

My toto jedlo milujeme s natural ryžou, je to také naše obľúbené „comfort food“ na sobotný obed po náročnom pracovnom týždni.


Dôležitá poznámka:
Fazuľu je potrebné namočiť aspoň deň vopred, aby zmäkla. Odporúčam si ju uvariť vopred, kedže sa varí celkom dlho. Ak ste v časovej tiesni, môžete si kúpiť fazuľu v konzerve/v pohári. My máme odskúšanú ružovú fazuľku z DMka.
Recept na tofu s čiernou fazuľou

Použité suroviny

Kokosové mlieko má množstvo pozitívnych účinkov na naše zdravie, podporuje imunitný systém, má antiseptické účinky, upokojuje nervový systém, zvyšuje rýchlosť metabolizmu a ďalšie. Zároveň je bez laktózy a bez lepku. Kokosové mlieko je vhodné konzumovať 3 – 4 krát do týždňa.
Čierna fazuľa patrí medzi „dobré“ komplexné sacharidy, zasýti na dlhšiu dobu a pozitívom je aj jej cena. Pomáha zlepšiť metabolizmus a pri rekonštrukcii svalovej hmoty. Fazuľa je významným zdrojom bielkovín a má nízky glykemický index. Ja som si ju zaradila medzi moje vlastné superfoods.

Leave a Comment