Saška a Peťo

AHOJTE A VITAJTE NA STRÁNKE ZHRAVO!

Zhravo vzniklo spojením slov, ktoré tvoria základnú myšlienku nášho blogu a to zdravo a hravo. Máme obrovskú radosť z toho, že sme našli spôsob, ako sa cítiť naozaj fit prostredníctvom zlepšenia životosprávy. Zistili sme, že žiť zdravo je naozaj jednoduché. Racionálny prístup k výžive nám prináša samé pozitíva a tento blog je tu na to, aby sme sa o ne s Vami delili.

Zakladatelia

Sme manželia Grófovci a racionálnej výžive sa venujeme už nejaký ten čas. Vzdelávame sa spoločne v oblasti výživy, experimentujeme v kuchyni a vychutnáváme si spoločne naše výtvory. Saša je certifikovanou výživovou poradkyňou a inštruktorkou Zumba Fitness® a ďalších skupinových cvičení. Peťo bývalý chodec, dnes bežec a fotograf. Beháme aj spolu, aj keď Saša Peťa skôr naháňa.

Princípy Zhravo

Často používáme slovo racionálny. Racionálny životný štýl pre nás predstavuje vyvážené stravovanie, vďaka ktorému môžeme využívať energiu z prijatej stravy efektívne, myslieť pozitívne, predchádzať rozličným ochoreniam, zlepšovať súčasný zdravotný stav… jednoducho žiť naplno.
V našej kuchyni je vždy veľa čerstvej zeleniny, (ktorej sme sice vždy jedli naozaj celkom dosť), postupne sme však zistili, že sa dá využívať oveľa kreatívnejšie a dnes jej jeme omnoho viac. Okrem toho sme úplne sugar free. Využíváme jedine prírodné sladidlá namiesto klasického bieleho (aj toho skrytého) cukru (datlový/ryžový/čistý javorový sirup, brezový alebo kokosový cukor) a to naozaj veľmi striedmo. Vyhýbame sa úplne údeninám, polotovarom ako aj bielej múke a výrobkom z nej.
Princípom našej kuchyne je získavať výživné látky a energiu z pravých, prírodných zdrojov. Náš blog nie je o diéte ani o počítaní kalórií. Nejde o to, aby sme si odopierali dobré jedlo, čo si mnohí pod zdravou stravou predstavia. Je to o zmene postoja k výžive. Každý sem tam dostane chuť na sladké, to je úplne normálne. Nemusíme však jesť priemyselne spracované sladkosti alebo zákusky obsahujúce bohviečo. Verte, príroda nám ponúka úžasné alternatívy. A čo viac, vďaka nej sa budeme cítiť úžasne a tak aj vyzerať!

 

Tešíme sa na túto cestu spolu s vami!