Malinovo-mangové smoothie s ovčím jogurtom

Malinovo-mangové smoothie s ovčím jogurtom

2 porcie

Príprava: 5′

Ľahké

Čo budeme potrebovať:

80 g malín
1 mango
2 pl ovčieho jogurtu
100 ml vody
1 čl mandľového masla
2 čl kokosového oleja
1 pl Chia semienok
2 čl konopného proteínu

Všetko spolu zmixujeme a podávame.

Malinovo-mangové smoothie s ovčím jogurtom

Použité suroviny:

Mango
Mango pomáha liečiť problémy súvisiace s pokožkou, sliznicami i zrakom, priaznivo pôsobí i pri chorobách srdca a srdcovocievneho systému, stimuluje činnosť obličiek, podporuje metabolizmus a pomáha odvodňovať organizmus. Má vysoký obsah draslíka, ale i vápnika, horčíka, sodíka, fosforu a železa.
Ovčí jogurt
Výhodou kyslo-mliečnych výrobkov z ovčieho mlieka, ako jogurt či bryndza, je to, že ich často môžu konzumovať aj ľudia trpiaci na intoleranciu laktózy. Aj ovčie mlieko obsahuje laktózu, no kyslomliečne výrobky jej vo všeobecnosti obsahujú výrazne menej, pretože prešli procesom fermentácie. Ovčie mlieko a výrobky z neho obsahujú vitamíny B3, C a D. Bez vitamínu D sa vápnik nezabuduje do kostí a v ovčom mlieku je ho až päťkrát viac ako v kravskom. Obsahuje tiež dvakrát toľko vápnika ako kravské. V ovčom mlieku je dvakrát toľko tuku, avšak tieto tuky obsahujú viac mastných kyselín, ktoré netvoria obávaný zlý cholesterol.
Konopný proteín
Surový konopný proteínový prášok je koncentrovaným zdrojom čistého rastlinného proteínu v ľahko stráviteľnej forme. Obsahuje viac využiteľného proteínu než mlieko a mliečne výrobky, sója, mäso, ryby alebo vajcia. Je skvelým zdrojom bielkovín nielen pre vegánov, ale je jedným z najlepších zdrojov bielkovín, aké sú k dispozícii na tejto planéte. Konopný proteín je veľmi podobný proteínu v ľudskej krvnej plazme, čo ho pre nás robí ľahko stráviteľným.
Malinovo-mangové smoothie s ovčím jogurtom

Leave a Comment