Zeleninový quinoa šalát s avokádom a vajíčkom

Zeleninový quinoa šalát s avokádom a vajíčkom

2 porcie

Príprava: 5′
Varenie: 20′
Spolu: 25′

Stredné

Čo budeme potrebovať

2 malé mrkvy,
1/2 šálky hrášku
1/2 cukiny
Veľkú hrsť čerstvého baby špenátu
(kľudne môžete použiť inú zeleninu, alebo len 2-3 druhy)
1 Avokádo
2 Vajíčka
1 pl olivového oleja
1/2 šálky quinoi
Soľ a korenie
Zeleninový quinoa šalát s avokádom a vajíčkom

Postup:

Mrkvu, hrášok a cukinu uvaríme na pare. V hrnci si uvaríme quinou. Na panvici zohrejeme olivový olej, pridáme uvarenú zeleninu a baby špenát, posolíme a pokoreníme. Na druhej panvici si pripravíme volské oko s tekutým žĺtkom (nemusí byť). Na koniec zmiešame quinou so zeleninkou a podávame s avokádom a vajíčkom.
Zeleninový quinoa šalát s avokádom a vajíčkom

Použité suroviny:

Quinoa
Táto superpotravina je bez lepku a cholesterolu. Obsahuje kvalitné proteíny, mangán, horčík, železo, vápnik, fosfor, aminokyselinu tryptofán, vitamíny zo skupiny B, vitamín A, C, E a ďalšie. Pravidelná konzumácia tejto obilniny môže pomôcť lepšie zvládať stres, bojovať proti migréne, udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi alebo eliminovať nepríjemné kvasinkové ochorenia. Navyše prospieva tráviacemu traktu i kardiovaskulárnemu aparátu.
Avokádo
Ďalšia superpotravina bohatá na vlákninu a jedinečnú kombináciu nasýtených a nenasýtených tukov. Je bohaté na horčík, draslík, vitamín E, C a vitamíny skupiny B. Má vysoký obsah antioxidantov a protizápalové účinky. Má nízky obsah cukrov a aj glykemický index.

Leave a Comment