Zelené smoothie plné antioxidantov

zelene-smoothie-plne-antioxidantov

1 smoothie

Príprava: 5′

Ľahká

Potrebujeme:

1 broskyňa
2 čl spiruliny
2 čl konopných semienok
2 čl ľanových semienok
2 čl javorového sirupu
200 ml vody
100 ml rastlinného mlieka

Postup:

Všetko spolu zmixujeme. Ovocie môžeme nahradiť akýmkoľvek sezónnym ovocím.
zelene-smoothie-plne-antioxidantov
Prečo spirulina?
Pred niekoľkými mesiacmi mi zistili histamínovú intoleranciu a odvtedy som v oblasti výživy ešte opatrnejšia ako kedykoľvek predtým. Každým dňom sa účím viac a viac počúvať, čo mi moje telo hovorí a ako sa cítim po ktorom jedle.
Za posledné mesiace som zistila, že okrem čerstvého ovocia, zeleniny, obilinín či semien je dôležité zaradiť do stravy aj množstvo korení (čierny kmín, kurkuma) a čerstvých byliniek (rozmarín či tymián) alebo cesnak, ktoré majú protizápalové účinky a pôsobia ako prírodné antihistaminikum.
Okrem toho som asi pred týždňom začala pridávať do smoothies aj spirulinu v organickej kvalite. Verte, neverte, už vnímam pozitívne účinky na prejavoch histamínovej intolerancie.
Spirulina však nie je len pre histaminikov. Je pre každého. A tu je niekoľko dôvodov prečo a pár slov o nej:
Zelenomodrá sladkovodná riasa, menom spirulina je známa už stáročia. Obsahuje najvyššiu koncentráciu proteínov zo všetkých rastlín, zeleniny alebo mäsa na gram váhy ako aj množstvo minerálnych látok a vitamínov, napr. B12, magnézium, železo a kalcium. Má protirakovinové účinky a pôsobí aj ako antioxidant. Navyše je veľmi účinná pri dodržiavaní redukčnej diéty, resp. pri chudnutí, pretože potláča chuť do jedla, no telu pritom dodáva všetky potrebné živiny.

Nazhravie! 🙂

Receptík v PDF na stiahnutie

…aby ste si ho mohli vytlačit a založiť do Vašej knižky receptov

Leave a Comment