TIPY NA VIANOČNÉ DARČEKY

Vianoce sa nám blížia a tento rok si dala záväzok, že budem viac blogovať a fotiť vianočné jedlá a pečenie. Tak držte palce, nech to aj dodržím. Záväzok začínam plniť témou Vianočné darčeky. Dala som dokopy zoznam darčekov, ktoré podľa mňa potešia a zároveň ich kúpou podporíte slovenské značky alebo slovenských predajcov.

1. Slovenská kozmetika Mylo

Táto milá slovenská značka Mylo postupne rozširuje svoje portfólio a ponúka množstvo prírodných produktov starostivosti o pleť a telo ako napríklad micelárna voda, ochranný pleťový olej či vegánske balzámy na pery. V ponuke majú darčekové balenia aj krásne kozmetické taštičky, do ktorých môžete darčeky “schovať”.

http://mylo.sk/store

Slovenská kozmetika Mylo

2. Slovenské mydlá Musk

Slovenská značka Musk ponúka široký výber mydiel, mydelničiek, solí do kúpeľa, čistých prírodných olejov (super aj pre pánov hipsterov na bradu) a tuhých šampónov. Určite poteší kohokoľvek z rodiny či priateľov.

Mydlá bez alergénov pre vašich blízkych nájdete tu:

https://musk.sk/

Slovenské mydlá Musk

3. Kozmetika pre detičky

V tomto ďalšom milom slovenskom eshope nájdete prírodnú kozmetiku pre dospelých ale aj pre detičky. Rakúska značka Alma Baby ponúka napríklad šampón, olej alebo balzám na detskú pokožku.

http://www.anemonegarden.sk/znacka/alma/

Kozmetika pre detičky Alma

4. Ikonické dizajnové fľašky 

Fľaše sú 100% recyklovateľné, vyrobené z najpoužívanejšieho sódno-vápenatého skla, ktoré chráni tenký silikónový “návlek”. Silikón je bez obsahu BPA a ftalátov. Vrchnák fľaše je vyrobený z recyklovateľného plastu bez obsahu BPA a ftalátov so silikónovým tesnením zabraňujúcim pretekaniu tekutiny.

Kúpite ich tiež v Anemone eshope:

http://www.anemonegarden.sk/znacka/bkr/

Ikonické dizajnové fľašky

5. Slovenské odevy

Mladá slovenská rodinná firma Bekvam sa zameriava na jednoduché a pohodlné odevy. Používa kvalitné certifikované prírodné tkaniny a materiály. Na ich stránke nájdete pončá, uteráky, detské uteráky a tašky, ktoré sú vyrobené z bavlny a / alebo bambusu.

https://bekvam.sk/

Slovenské odevy Bekvam

6. Šperky

Návrhárka Lucia Kováčiková okrem iných vecí vyrába napríklad náušnice z porcelánu, ktoré sú dotvorené zlatom a platinou, so stirebornými komponentmi. Šperky LK minilab nájdete v príjemnom obchode Slávica alebo priamo na

https://www.lkminilab.com.

Šperky

7. Relax – Aromaterapia

Aromaterapia značky Therapie, ktorá síce nie je slovenská, ale nájdete ju v slovenskom eshope Beauty Secret:

https://www.beautysecret.sk/aromaterapia/

Môžete vyberať spomedzi soli do kúpeľa, oleja do kúpeľa, telového pílingu či spreju na vankúš na dobrý spánok.

Relax - Aromaterapia

8. Relax- vonné sviečky

Slovenské ručne odlievané sójové sviečky na dlhé zimné večery s pekným dizajnom. Nájdete ich tu:

https://www.jemno.sk/

Relax- vonné sviečky

9. Káva

Okrem jednorázovej kúpy kávy môžete svojich blízkych potešiť aj kávovým predplatným, ktoré tento rok vymyslela pražiareň Goriffee. Kávičkárom môžete objednať trojmesačnú, polročnú či až ročnú zásobu kávy. Každý mesiac im príde jedno čerstvé 250-gramové balenie kávy na filter či espresso.

Nájdete tu: https://goriffee.com/products/mesiace?variant=4814699397150

Káva

10. Rastliny

V tomto botanickom concept store nájdete spojenie prírody a nádherného dizajnu. Okrem krásnych rastlín tu nájdete aj terária, ktoré skrášlia naozaj každý priestor. Obchod Botanical Lab sa nachádza na Mickiewiczovej 3 v Bratislave. 

Rastliny

Dúfam, že vám tento zoznam pomôže pri výbere darčekov. Prajem vám krásny predvianočný čas…hlavne bez stresu! 🙂

PORADÍME VÁM S JEDÁLNIČKOM?

Leave a Comment