Smoothie spaľovač tukov

Ananásovo banánové smoothie

2 porcie
(3 dcl)

Príprava: 10′
Varenie: 0′
Spolu: 10′

Ľahká

Čo budeme potrebovať:

3 krúžky zamrazeného ananásu
1 banán
1 čl kokosového oleja
1 čl mandľového masla
1 cm nastúhaného zázvoru
1 čl ľanových semienok
100 ml vody
100 ml kokosového mlieka

Všetko spolu zmixujeme a podávame.
Ananásovo banánové smoothie

Použité suroviny:

Ananás
Obsahuje deväťdesiat percent vody, ale vo svojich zvyšných desiatich má nožstvo cenných vitamínov a minerálov, ako napríklad draslík, horčík, vápnik, fosfor, zinok a železo. Je vhodný pri chudnutí, keďže podporuje trávanie a zlepšuje spaľovanie tukov. Okrem toho podporuje svoj imunitný systém, stará sa o zdravé kostia srdce.
Zázvor
Zázvor (ďumbier lekársky) má antiseptické účinky, tlmí množenie baktérií a vírusov a zároveň zvyšuje imunitu. Zlepšuje prekrvovanie periférnych častí tela – rúk a nôh, ale má schopnosť prehriať aj celé telo. Zázvor stimuluje chuť do jedla, podporuje tráviace pochody, tvorbu slín a tráviacich štiav a urýchľuje metabolizmus živín. Zabraňuje nadmernej tvorbe plynov, tlmí črevné kŕče.
Ľanové semienka
Sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, teda „dobré“ tuky, ktoré majú priaznivý vplyv na náš organizmus. Vďaka vysokému obsahu vlákniny a priaznivému vplyvu na tráviaci systém sa tiež ľanové semeno považuje za vhodnú prevenciu proti rakovine hrubého čreva. Ľanové semienka sú známe svojimi účinkami pri zvyšovaní činnosti čriev, zápche, alebo pri zastavení hnačky. Viacero rôznych výskumov naznačuje, že dokonca môžu byť veľmi nápomocné pri liečbe, ako aj prevencii rakoviny.
Ananásovo banánové smoothie

Leave a Comment