RECENZIA PRODUKTOV ZNAČKY NIOD

Na značku Deciem som narazila na blogu známej beauty blogerky Caroline Hirons. Má niekoľko ďalších značiek vo svojom portfóliu, jednou z nich je obľúbená, cenovo dostupná The Ordinary. Ďalšou je NIOD, ktorú som mala možnosť otestovať.

Priznám sa, že keď som si prvý krát pozerala webku Deciem, bola som z tých všetkých super truper klinických výrazov a popisov produktov celkom dopletená. Nevedela som, čo všetko potrebujem a ako to používať. Rozhodla som teda nasledovať “návod” Caroline a pustila som sa do testovania.

Pripravte sa na veľa chvály – som z tejto značky absolútne unesená, pretože takéto výsledky som nevidela hádam ešte so žiadnymi produktami.

Recenzia produktov značky NIOD

1. krok po čistení pleti: CAIS – Copper Amino isolate serum 2:1

Prvý a základný produkt, ktorý sa aplikuje hneď po odlíčení a vyčistení pleti. Obsahuje vysokú koncentráciu tripeptidu medi, ktorý pomáha udržiavať celkové zdravie pleti. Znie to celkom záhadne, viem. U mňa to znamená, že po 3 týždňoch testovania vidím, že mám pleť odolnejšiu (napr. voči chladu, suchému vzduchu z kúrenia), rozjasnenejšiu a toto je pre mňa celkom zázrak – bez jedinej vyrážky.

Majiteľ Deciem-u hovorí, že je to produkt, ktorý poskytuje pleti dlhodobé benefity. Toto neviem zatiaľ potvrdiť. Dám echo po dlhšom čase, keď sérum na nejaký čas prestanem používať.

Určite si ho chcem ale kúpiť znova. Mojou jedinou obavou je cena, kedže sa celkom rýchlo míňa a 30ml stojí cca 70 eur. Používam ho ráno aj večer, možno vyskúšam len ráno alebo len večer aby som ho trošku pošanovala. 🙂

Recenzia produktov značky NIOD

2. krok v poradí: MMHC – Multi-Molecular Hyaluronic Complex (Multimolekulové hyalurónové sérum)

Toto je absolútna pecka! Každú zimu som sa trápila s riadne suchou pleťou a šupinkami, ktoré bolo riadne vidieť najmä, keď som si na pleť dala čokoľvek krycie. Tento produkt “zabral” rýchlosťou blesku – cca do dvoch týždňov.

Obsahuje 15 foriem kyseliny hyalurónovej s rôznymi veľkosťami molekúl, vďaka čomu poskytuje pleti veľmi intenzívnu hydratáciu. Priznám sa, že je to prvé sérum s kyselinou hyalurónovou, ktoré som vyskúšala. Na trhu je ich naozaj celkom dosť, no ja vážne ani nemám dôvod skúšať iné, lebo toto naozaj predčilo moje očakávania.

Nerieši zdravie a kvalitu pleti (na to slúži práve vyššie spomínané CAIS), ale bojuje so známkami starnutia …a musím povedať, že naozaj veľmi dobre. 30ml balenie stojí 45 eur, čo je podľa mňa super pomer ceny a kvality.

Recenzia produktov značky NIOD

3.krok v poradí: FECC – Fractionated eye contour concentrate

Podľa oficiálneho popisu produktu, toto sérum pomáha znižovať tmavé kruhy pod očami, jemné linky a opuchy a zameriava sa aj na stratu elasticity očného okolia. Za mňa je toto zatiaľ najúčinnejší produkt na zjemnenie mimických vrások v okolí očí. Doteraz som používala krémy na očné okolie a korektor/rozjasňovač sa mi po pár hodinách začal usádzať v mimických vráskach. S týmto sérom sa mi tieto vrásky jednak zjemňujú a zároveň sa do nich korektor neusádza.

Kedže sa mienim v živote naďalej veľa smiať, tento produkt bude asi nakupovať do konca života. 🙂 Okrem toho som si všimla, že mi dosť výrazne pomáha proti opuchom. Proti kruhom pod očami tiež, ale tu je pre mňa osobne kľúčový kvalitný spánok.

Sérum rýchlo absorbuje a na obe oči vám stačí jedna/max 2 kvapky (aplikuje sa nielen pod oči ale aj na očné viečka), takže 15ml balenie, ktoré stojí 51eur, vám vydrží naozaj dlho.

Pod oči sa okrem tohto séra odporúča používať aj CAIS a MMHC, ktoré sa zameriavajú na prejavy starnutia pleti v oblasti očného okolia.

Recenzia produktov značky NIOD

4.krok v poradí: ELAN – Ethylated L-ascorbic acid 30% network (Vysoko koncentrované sérum s 30% vitamínom C)

Toto sérum som začala používať, lebo som sa dočítala, že vitamín C okrem iného naozaj účinne rieši pigmentáciu. Obsahuje vysokú, až 30% koncentráciu kyseliny L-askorbovej – čistej formy vitamínu C. Je extrémne stabilná. Problémom všetkých antioxidantov a teda aj vitamínu C je, že sa môžu viazať na kyslík. Pretože vitamín C má veľmi silnú schopnosť viazať voľné radikály kyslíka, akonáhle je rozpustený vo vode, začne oxidovať a meniť farbu roztoku (z priehľadnej do miernej a neskôr tmavo oranžovej). ELAN obsahuje túto zlúčeninu rozpustenú v špeciálnom bezvodom éteri a tak môže byť plne využitý.

Dôležité: Aplikujte ho vždy len večer!

Už mi asi ani nebudete veriť, tak tieto produkty ospevujem, ale vážne už po troch týžnoch používania mi blednú fliačky po vyrážkach a pigmentové škvrnky. Odkedy som ich začala používať, nemala som ani jednu vyrážku! 30ml balenie stojí 60 eur.

Dúfam, že vám tieto moje recenzie pomôžu pri výbere produktov. Vo mne má NIOD jednoznačne verného zákazníka. Takúto zjednotenú, rozjasnenú a hydratovanú pleť som už dlho nemala. Dokonca aj môj manžel, ktorý je so mnou každý deň mi povedal, že mám fakt peknú pleť. 🙂

Všetky produkty nájdete v tomto skvelom online obchode: www.beautysecret.sk

PORADÍME VÁM S JEDÁLNIČKOM?
Comments
  • Michaela
    Odpovedať

    Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, kombinovali ste vit. C s peptidmi v jednej rutine? Ja som sa dočítala, ze deciem neodporúča kombinovať ich cais serum s vit. C, ale tiež s kyselinami….

Leave a Comment