RECENZIA: OMOROVICZA – COMPLEXION PERFECTOR SPF20

Chvíľu mi trvalo, kým som sa pustila do písania tejto recenzie. Keď som prvý krát tento produkt vyskúšala, bola som nadšená. Keďže som však maximizer (typ osobnosti, ktorý robí rozhodnutia tak, že hľadá tú najlepšiu možnosť prostredníctvom rozsiahleho prieskumu), vyskúšala som množstvo iných možností make upov, tónovacích krémov a cc krémov. No a verdikt je, že zatiaľ som nenašla nič lepšie ako tento produkt.

Tak poďme sa naň pozrieť bližšie:

Complexion Perfector SPF 20 je hydratačný krém, make-up a UV ochrana v jednom. Je to vlastne tónovací krém, ktorý poskytuje pleti ľahké až stredné krytie. Pleť pôsobí veľmi prirodzene, sviežo a má zjednotený tón. Čo sa týka krytia, riadim sa metódou slávnej vizážistky Lisy Eldridge. Hovorí, že nepotrebujeme silné krytie na celej tvári a používa tzv. pinpoint concealing iba na miestach, kde potrebujeme silnejšie krytie. Napríklad miesta so zvýšenou pigmentáciou alebo prekrytie vyrážok. The Eldridge method video nájdete tu.

Čo obsahuje:

Mikrosféry kyseliny hyalurónovej, ktoré vypĺňajú jemné linky a vrásky

Silnú formu vitamínu C, ktorá zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu, znižuje poškodenie voľnými radikálmi a zvyšuje obrat buniek.

Zmes maďarských termálnych prameňov bohatých na minerály.

Kyselinu mliečnu (slovo kyselina môže pre niektorých znieť hrozne, ale naozaj sa ich netreba báť), ktorá redukuje prvé známky starnutia, ako vrásky a pigmentové škvrny a zjednocuje tón pleti. Okrem toho upravuje pH produktu a má hydratačné účinky.

Nekomendónny marhuľový olej, ktorý je ľahko vstrebateľný, pokožku vyživuje a dodáva jej žiarivý vzhľad. Je vhodný pre všechny typy pleti, dokonce aj pre novorodeneckú.

Výťažok z kvasníc, ktoré pôsobia protizápalovo a do kozmetiky sa pridávajú predovšetkým pre svoju schopnosť podpory tvorby kolagénu a elastínu.

Tzv. “suchý olej” skvalán, ktorý je tiež nekomedónny a svojím zložením je veľmi podobný prirodzenému kožnému mazu. Absorbuje do seba toxíny a tažké kovy a pomáha tak chrániť pokožku pred negatívnymi vplyvmi prostredia.

Pre koho:

Vhodný pre všetky typy pleti. Obsahuje nekomedónny marhuľový olej a skvalán a je teda vhodný aj pre mastnejší typ pleti so sklonom k akné.

Odtiene:

K dispozícii je v troch farebných odtieňoch:
– Light – ideálny pre bledé tóny pleti
– Médium – ideálny pre tmavší, olivový tón pleti
– Dark – ideálny pre tmavý tón pleti

Ja mám odtieň light, teraz by som ešte zniesla medium, ale na zimu bude light úplne výborný. Je to univerzálny odtieň pre európsky odtieň pleti na chladnejšie mesiace.

Bez čoho:

– bez silikónov
– bez syntetických vôní
– bez farbív
– bez parabénov

Výhody:

– na pleti vyzerá veľmi prirodzene, akoby ste ho ani nemali
– zároveň dobrá krycia schopnosť
– zjednotí pleť a zakryje drobné nedokonalosti a začervenania
– jednoznačne zloženie
– značka Omorovicza je cruelty-free
– multitasker 3 v 1
– spf 20

Nevýhody:

– cena (na druhej strane však vydrží veľmi dlho, lebo ho stačí málinko a balenie je štandarných 50ml)
– pre niekoho, kto potrebuje väčšie krytie, môže byť málo krycí. Ja som však zástancom “menej je viac” a odporúčam vyššie spomenuté video od Lisy; jej metóda pinpoint concealing je naozaj výborná.

Kúpila by som si ho znova:

Určite ÁNO, aj napriek vyššej cene, kedže som zástancom smart minimalizmu – radšej menej ale kvalitnej kozmetiky.

Kde kúpite:

V úžasnom slovenskom online obchode www.beautysecret.sk, ktorý prináša na Slovensko ďalšie skvelé značky, z čoho sa veľmi teším. 🙂

PORADÍME VÁM S JEDÁLNIČKOM?

Leave a Comment