MOJE OBĽÚBENÉ PRÍRODNÉ PLEŤOVÉ MASKY

Dnes som sa vrámci starostlivosti o pleť zamerala na pleťové masky. Francúzky, ktoré sú pre mnohé ženy vzorom, používajú masky pravidelne, sú nevyhnutnou súčasťou ich bežnej rutiny. U mňa je tomu tiež tak, je to spojenie príjemného relaxu s užitočným.
prírodné pleťové masky

1. Onestcare – Balance pleťová maska

Táto maska ma oslovila hneď ako som ju zbadala na instagrame môjho obľúbeného online obchodu Anemonegraden. Vonia podľa mňa ako marcipán. Obsahuje morské riasy, ktoré spolu so zinkom ozdravujú pokožku a tiež íly, ktoré čistia pokožku. Obsahuje aj AHA kyseliny, ktoré pleť krásne rozžiaria. Po umytí je pokožka zmatnená, no bez pocitu pnutia.
Musím sa priznať, že k slovenským a českým novým prírodným značkám nemám zatiaľ vybudovanú až takú dôveru ako k zahraničným, no táto maska je perfektná. Má naozaj “múdre” zloženie a je cenovo výhodná. Nemám k nej absolútne žiade výhrady a určite si ju kúpim znova.
Zloženie:
voda, kaolín, caprilyc/capric triglycerid, cetearyl olivate, illit, sorbitan olivate, glycerín, cetyl alcohol, makadamiový olej, extrakt z ruže šípkovej, squalane, prášok z aktívneho uhlia (charcoal), benzyl alcohol, prášok z ovsa siateho, slnečnicový olej, extrakt z ibišteka sudánskeho, extrakt z medovky lekárskej, xantánová guma, olej z ružového dreva, linalool, hydrolizovaný algin, extrakt z ďumbiera lekárskeho, kyselina dehydrooctová, extrakt z magnólie lekárskej, síran zinočnatý, extrakt z rozmarínu lekárskeho
prírodné pleťové masky

2. Bybi beauty – Čistiaca pleťová maska

Tak táto značka má obaly produktov ako obaly cukríkov. 🙂 Pozrime sa však radšej na to, čo je vo vnútri. Túto práškovú detoxikačnú masku som si kúpila, lebo som počula samé dobré veci na papájový enzým, ktorý je silný antioxidant. Okrem toho maska obsahuje aj ovos, ktorý slúži ako exfoliant a odstraňuje odumreté bunky, čo znamená hladkú pleť ako detská prdelka. 🙂
Maska je prášková, je potrebné ju zmiešať s vodou a vznikne krémová pasta. Chvíľu mi trvalo nájsť ten správny pomer. Konzistencia podľa mňa nesmie byť príliš tekutá. Ak totiž zaschne na pleti príliš tenká vrstva, môže to spôsobiť začervenanie, ak ste, tak ako ja, majiteľmi citlivej pokožky. Na stránke Anemonegarden je informácia o tom, že obsah enzýmov z papáje môže spôsobiť podráždenie veľmi citlivej pokožky. Moja pokožka nie je extrémne citlivá a tak masku v kľude môžem používať, stačí len namiešať tú správanu konzistenciu a nenechať ju pôsobiť príliš dlho.
Na tvári zaschne, no nie tak, že by ste ani rozprávať nemohli. Mám po nej rozjasnenú pokožku, podobne ako po Onest maske, ktorá je podľa mňa však viac multitasker.
Zloženie:
ovsená múka, kaolín, prášok z dreveného uhlia, prášok z kokosových orechov, extrakt zo ženšenu, prášok z lotosu, papájový enzým, olej z palmovej ruže (palmarosa), ríbezľový extrakt
prírodné pleťové masky

3. Twelve beauty – The London Mask

Tak toto je najdrahšia maska, akú som zatiaľ mala doma. Kúpila som ju cez beauty box spolu s rozjasňujúcim sérom tejto istej značky.
Obsahuje kaolín, no na tvári nestvrdne ako typické kaolínové masky. Je čistiaca a zároveň hydratačná. Má naozaj veľmi príjemnú konzistenciu a ľahko sa zmýva. Obsahuje právom ospevovaný squalane spolu s výťažkami z uhorky a vitamínom B.
Dr. Pedro Catala ich vyrobí len 50 mesačne, kvôli jej vysokej komplexite a náročnej príprave.
Maska je príjemná, účinná, má jemnú prírodnú vôňu. Čistí a upokojuje vystresovanú citlivú pleť. Páči sa mi, že je taká jemná, no za cenu necelých 100 eur by som si ju znova nekúpila. Ak by bola v nejakom beauty boxe alebo v akcii, tak sa k nej však veľmi rada opäť vrátim.
Zloženie masky: 
voda, dicaprylyl carbonate, ryžový škrob, kaolín, síran zinočnatý, cetearyl alkohol, glycerín, squalane, pantenol, glyceryl stearate, cetyl fosfát draselný, glyceryl laurate, slez lesný, allantion, slnečnicový olej, tocopherol (Vitamín E), xatánová guma, benzyl alkohol, dehydroacetic Acid (Kyselina dehydrooctová), parfém, limonene, linalool
O značke:
Značku Twelve Beaty mám veľmi rada a určite ju odporúčam vyskúšať každému, kto má citlivú, reaktívnu pleť. Má kvalitné ingrediencie a robí to, čo sľubuje. Napríklad na rozjasňujúce sérum na pigmentáciu a nočný krém nedám dopustiť.
PORADÍME VÁM S JEDÁLNIČKOM?

Leave a Comment