MINIMALIZMUS A STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

Menej je niekedy viac. Platí to v mnohých oblastiach a kozmetika je jednou z nich. Skin&Tonic je Londýnska značka. Objavila som ju práve v tomto meste, ktoré mi už dávno prirástlo k srdcu. Po ovoňaní prvého produktu som hned mala pocit, že som vo wellnese. Zároveň sa mi hneď zapáčilo, že som rozumela zloženiu a každý produkt má maximálne 7 ingrediencií.
Čo potrebujete o značke Skin&Tonic vedieť:
– všetky produkty sú organické z certifikovaných ingrediencií
– každý produkt obsahuje maximálne 7 ingrediencií
– značka netestuje na zvieratách
– každý produkt je ručne (nie strojmi) vyrábaný v malých množstvách
– spoločnosť podporuje Fair trade ženské iniciatívy v Ghane a na Srí Lanke
– 10% ziskov spoločnosť daruje charite
Skin&Tonic
Ako prvý som kúpila Beard and shave oil pre môjho bradatého manžela. Zisťovala som od manžela, ako je s ním spokojný. Má dosť hustú a celkom dlhú bradu, takže koža pod ňou je často veľmi suchá. Keď používa olej pravidelne, má oveľa menej šupiniek a menej suchú pokožku. Produkt obsahuje olej z bodliaku a argánový olej, ktoré majú upokojujúce účinky, teda pomáhajú proti svrbeniu. V kombinácií s rozmarínom a cédrovým drevom vonia olejček naozaj krásne.
K mojej dávnejšej objednávke z online obchodu s prírodnou kozmetikou som dostalo malé balenie Steam clean produktu. Je to čistič pokožky vo forme balzamu. Od vtedy už mám druhé balenie standardnej veľkosti. Je to naozaj jednoduchý ale veľmi efektívny produkt. Hľadala som niečo, čo použijem po odlíčení a hĺbkovo vyčistí póry. Toto je presne ten produkt. Obsahuje olej z bodliaku, eukalyptus a mätu, takže si viete predstaviť tú úžasnú vôňu.
Pred nedávnom značka predstavila nový produkt a to odličovač. Doteraz som používala micelárnu vodu, lebo som mala s ňou najlepšie skúsenosti, čo sa týka dokonalosti a jednoduchosti odlíčenia. S odličovacím olejom Skin&Tonic je to však ešte jednoduchšie a moja pleť je navyše vyživenejšia a menej suchá. Olej je vhodný aj pre citlivú pleť ako aj tú najjemnejšiu pleť okolo očí. Je to jeden z mála produktov, ktoré ma nedráždi pri odličovaní očného make upu. Stačí ho máličko, takže balenie dlho vydrží. Ja si navlhčím odličovací tampón teplou vodou, pridám dve kvapky oleja a je to. Jednoznačne si ho kúpim znovu.
Posledný produkt, ktorý si momentálne užívam je Calm Balm. Je to multifunkčný balzám, ktorý sa skladá z olejov z rímskej kamilky, levandule a mesiačika. Má upokojujúce a antistresové účinky. Používam ho na masáž tváre, po cvičení jógy a na suché miesta kdekoľvek na tele. V zime mávam pokožku často suchú, takže vtedy ho využijem naozaj naplno. Mám ho stále v kabelke a keď mám náročný deň, vmasírujem si ho len tak do dlaní a zhlboka sa niekoľkokrát nadýchnem.
Táto značka pre mňa reprezentuje minimalizmus v starostlivosti o pleť. Každý produkt, ktorý som doteraz vyskúšala už má miesto v mojej kúpelni.
Veľmi ma potešila správa, že sa táto značka dá kúpiť už aj u nás na Slovensku. Nájdete ju spolu s ďalšími prírodnými značky v tomto nádhernom online obchode: www.anemonegarden.sk a v Urban space Gorila na Námestí SNP. Tu si produkty môžete obzrieť aj ovoňať, kedže budú k dispozícií aj vzorky. Už od utoroka 2.mája.
Ak máte nejaké otázky či komentáre, ozvite sa, budem sa tešiť. 🙂
PORADÍME VÁM S JEDÁLNIČKOM?

Leave a Comment