Malinovo – špenátové smoothie s konopným proteínom

Malinovo – banánovo - špenátové smoothie s konopným proteínom

2 porcie

Príprava: 3′

Ľahká

Čo budeme potrebovať:

80 g malín
1 banán
Hrsť čerstvého baby špenátu
100 ml mandľového mlieka
100 ml vody
1 čl mandľového masla
2 čl kokosového oleja
1 pl Chia semienok
2 čl konopného proteínu

Všetko spolu zmixujeme a podávame.

Malinovo – banánovo - špenátové smoothie s konopným proteínom

Použité suroviny:

Baby špenát
Špenát má nízky obsah kalórií a tuku, ale je doslova nabitý živinami. Má veľké množstvo vitamínu A, vitamínu K a kyseliny listovej. Šálka surového špenátu poskytuje denné potreby vitamínu K, ktorý je dôležitý pre správne zrážanie krvi. Táto dávka tiež obsahuje viac než 50 percent dennej hodnoty vitamínu A. Vitamín A je nevyhnutný pre zdravý zrak, imunitné funkcie a zdravie kože aj kostí. Tiež je zdrojom draslíka, medi, železa a horčíka.
Maliny
Zrelé plody obsahujú vitamíny, najmä provitamín A, C a B, organické kyseliny, antioxidanty a pektín. Maliny tiež pomáhajú znižovať cholesterol v krvi a pomáhajú pri redukcii váhy. Obsahujú ketóny, organické zlúčeniny, ktoré pomáhajú telu vyrábať energiu a tiež ľudskému žalúdku navodzujú pocit nasýtenia.
Konopný proteín
Surový konopný proteínový prášok je koncentrovaným zdrojom čistého rastlinného proteínu v ľahko stráviteľnej forme. Obsahuje viac využiteľného proteínu než mlieko a mliečne výrobky, sója, mäso, ryby alebo vajcia. Je skvelým zdrojom bielkovín nielen pre vegánov, ale je jedným z najlepších zdrojov bielkovín, aké sú k dispozícii na tejto planéte. Konopný proteín je veľmi podobný proteínu v ľudskej krvnej plazme, čo ho pre nás robí ľahko stráviteľným.
Malinovo – banánovo - špenátové smoothie s konopným proteínom

Leave a Comment